Reklamní inzerát z roku 1952

Historie

  Výrobce pecí Wachtel je znám již od roku 1923, kdy byla v německém Düsseldorfu založena společnost Becker & Wachtel. Od roku 1948 se společnost pod názvem Hans Wachtel Backofenbau specializovala na výrobu elektrických pecí, jež se vyznačovaly prvotřídním zpracováním, použitím špičkových materiálů a dlouhou životností.

 

  V roce 2000 převzala společnost Hans Wachtel Backofenbau kompletní výrobní program již tehdy obchodně spřátelené společnosti Winkler, která byla ve světe známa extrémně robustními rotačními pecemi, šetrným pečením díky patentovanému ventilátoru a tepelnými výměníky, vyrobenými výhradně z nerezavějící oceli.

 

 

              Pokrok má své jméno

 

 

 

 

 

Stroje pro pekárny

 
Od shodného roku jsou el. etážové pece řady
Infra a Piccolo vyráběny v mateřském závodě společnosti Wachtel GmbH v Hildenu, ostatní výrobní program (plynové/olejové etážové pece - Columbus, rotační pece Compact, Comet, kynárny atd.), jsou vyráběny v novém závodě ve městě Pulsnitz, cca. 1 hodinu cesty od českých hranic.

 
Významným datem v historii společnosti
Wachtel byl rok 2003, kdy tato firma získala na mezinárodním veletrhu IBA jako první výrobce pecí prestižní ocenění IBA TROPHY za inovativní přínos ve vývoji etážových pecí za svůj patentovaný systém ICT, který významně zkracuje klasické konvekční pečení.

   V současné době má společnost Wachtel GmbH dceřiné společnosti a obchodní zastoupení po celém světě a její výroba pecí rok od roku roste.

      V České republice jsou pece společnosti Wachtel známy z porevolučních let až do roku 1994, kdy bylo v naší republice prodáno mnoho těchto kvalitních pecí pod značkou Wachtel/Winkler.

Dalším milníkem ve vývoji společnosti Wachtel byl rok 2005, kdy se stala po dvouleté spolupráci majoritním vlastníkem holandské společnosti  STAMM , prvotřídního výrobce chlazení, šokového mrazení, kynárenských automatů a v neposlední řadě hitu poslední doby, systému COOL-RISING. Toto spojení dvou významných producentů svého oboru, umožňuje společnosti Wachtel fundovaně řešit kompletní problematiku pečení v celém jejím rozsahu a tím svým zákazníkům nabídnout komplexní program.

Progress-CBT s.r.o.
Výhradní dovozce pecí a chlazení Wachtel do České republiky